Sme aj na facebooku

Sme aj na instagrame

V jantári sa spája očistná, oživujúca sila slnka a absorbujúca sila zeme, to mu dáva ukľudňujúci, povzbudivý a integrujúci účinok. Jeho projektívna sila prináša šťastie, krásu a lásku, lieči a ochraňuje.Detské jantárové šperky - zdravá pomoc z prírody

 

Najlepšia ponuka jantáru na slovenskom trhu


 


 

 


 
 

 

 

 

Bellady

 

www.bellady.sk

 

U nás môžeže platiť pohodlne platobnou kartou pomocou PayPal


Najkrajšie dary pochádzajú z prírody
BLCHY, KLIEŠTE TRASTE SA, PRETOŽE JANTÁROVÁ KLIATBA NA VÁS PRICHÁDZA


 


 
 


KONTAKTY

GAUCO LIMITED, s.r.o.
Partizánska 840/16A
038 21 Mošovce
tel: +421 908 279 279
fax: skype:sperkyjantar
napíšte nám
IČO:46042181
DIČ: 2023191478

NOVINKY

arr3CERTIFIKÁT PRAVOSTI Z GEMOLOGICKÉHO LABORATÓRIAarr3STAROSTLIVOSŤ O JANTÁR8 zlatých pravidiel ako sa máme o jantár starať a čistiť ho!   Jantár je citlivý, preto sa musíme...

Najpredávanejší

naša cena 10,00 €

» JANTÁR - ALTERNATÍVNA MEDICÍNA

Jantár v alternatívnej medicíne

 

 

 

Jantár je tak starý, ako je samotný čas, je to už  milióny rokov. V dnešnom svete ho stále využívame pre jeho výnimočné liečivé účinky od bolesti kĺbov, artritické ochorenia a dokonca tíši bolesť deťom pri prerezávaní prvých zúbkov. Baltický jantár sa tiež využíva v kozmetickom priemysle a v iných oblastiach života.

 

Ľudia už dávno predtým, ako sa začal písať čas,  využívali potenciál zo štedrosti prírody v tradičnej medicíne. To čo označujeme ako alternatívna medicína je v skutočnosti základom pre lekársku vedu v rôznych častiach dnešného sveta. Čím viac ľudí hľadá prírodné liečenie a prírodné utišujúce prostriedky od bolesti, tým bližšie sa dostáva k účinnej na celom svete rozšírenej pomoci, ktorú od nepamäti poznáme a to je PRÍRODNÝ BALTICKÝ JANTÁR. Prírodný baltický jantár má unikátne vlastnosti ako nemá žiadny jantár na svete. Známy Hippokrates (460 – 377 pred Kr.), považovaný za jedného z najvýznamnejších lekárov všetkých čias, ktorý položil základy niekoľkým odborom medicíny, zaznamenal v jeho lekárskych prácach liečivé vlastnosti a metódy využitia Baltického jantáru. Tieto poznatky ďalej použili lekári a vedci v stredoveku. V starovekom Ríme sa používal jantár v medicíne ochrana pred rôznymi chorobami. Významný lekár v tých časoch, Calistratus napísal, že jantár ochraňuje ľudí pred „upadnutím do šialenstva“, prášok z jantáru zmiešaný s medom lieči zapálené hrdlo, ušné a očné ochorenia a zapíjaný vodou lieči žalúdočné choroby. Pliny, tiež lekár z čias Ríma zaznamenal, že rímske sedliačky nosili jantárové medailóniky, nie iba pre krásu, ale aj ako liek na zdurené uzliny, zapálené hrdlo a podnebie. Vo východných krajinách ľudia verili, že dym z jantáru posilňuje dušu človeka a dodáva odvahu. V ázijských krajinách vyrábali tzv. „Jantárový sirup“ zmes jantáru – kyseliny jantárovej (ktorá sa v jantári nachádza) a ópia a používali ju ako sedatívum a proti kŕčom.


V stredoveku sa jantárové koráliky dokonca nosili na liečenie žltačky. Verili, že čarovná moc žltého kamienka by mohla absorbovať nezdravé ožltnutie pokožky a slabosť organizmu. Výrazy ako Oleum succini (jantárový olej), Balsamum succini (jantárový balzam), Extractum succini (jantárový extrakt) sa často používali v predpisoch a záznamoch alchymistov v tých časoch.

 

V dávnych časoch litvianske kmene používali kadidlo na vyháňanie zlých duchov z mŕtvych a tým mŕtvi získali večný pokoj v duši. Novorodeniatkam zase tento dym pomáhal rásť rýchlejšie, novomanželom mal do života priniesť šťastie a tí, čo išli bojovať do vojny, sa z nej mali vrátiť s víťazstvom. Pred prvou svetovou vojnou sa jantár používal na liečenie rôznych chorôb. Tinktúra získaná z  kúsočkov jantáru a vodky mala zvýšiť sexuálnu potenciu u mužov. V Litve a v cárskom Rusku opatrovateľky detí museli nosiť jantárové náhrdelníky, ktoré ich aj bábätká ochraňovali pred chorobami. Pred druhou svetovou vojnou,  predovšetkým v Nemecku,  sa jantárové koráliky dávali bábätkám, kvôli bezbolestnému prerezávaniu zúbkov a tiež, aby zuby boli silné a zdravé.

 

 

Z historických záznamov sa dozvedáme, že lieky na choroby a od bolesti sa získavali výlučne z prírodného prostredia, boli to rôzne minerály, rastliny, bobule a zvieratá. Verilo sa, že čím viac ingrediencií je v lieku, tým je tento liek silnejší a účinnejší. Zaujímavý poznatok od významného poľsko-nemeckého astronóma, filozofa, humanistu, kanonika v katolíckej cirkvi a ekonóma Mikuláša Koperníka, ktorý vytvoril jeho vlastný recept na liek, ktorý sa skladal z 22 špecifických  ingrediencii. Jednou z ingrediencií bol aj baltický jantár. Môžeme pozorovať, že baltický jantár bol vyhľadávaný na rôzne účely od nepamäti. Čo vlastne jantár obsahuje, čo ho robí takým unikátnym pre zdravie ľudí, že sa o tom dozvedáme už z prvých písomných zmienok? Je to jednoduché. Je to látka alebo prísada, ktorá sa nazýva kyselina jantárová. Je to silný antioxidant, ktorý pomáha v boji proti toxickým voľným radikálom a poruchám srdcového rytmu a zabraňuje vyčerpaniu energetických orgánov vrátane mozgu, zvyšuje pozornosť, posilňuje vedomie a významne redukuje negatívne účinky stresu na organizmus. Baltický jantár obsahuje 3 –8 % kyseliny jantárovej, ktorá je vedecky preskúmanou liečebnou látkou používanou v dnešnej medicíne. Najvyšší obsah sa nachádza na povrchu – vonkajšia vrstva jantáru. Existuje množstvo dokumentácie, ktorá zachytáva významnú moc kyseliny jantárovej. Albert Veľký, narodený v roku 1193, nemecký filozof, teológ a prírodovedec, člen dominikánskeho rádu, doctor universalis a učiteľ Tomáša Akvinského, nazval prírodný baltický jantár  - Succinium – a označil ho za najefektívnejší liek v tých časoch, po ktorom nasledovali látky ako castoreum, gáfor, aurum.  Ľudia taktiež vyrábali rôzne tinktúry z piva, vína a vody a vyhlasovali ich za efektívne proti všetkému počnúc žalúdočnými ťažkosťami až po reumatizmus. Dnešný vedecký výskum dokazuje takisto, že kyselina jantárová má veľmi pozitívny vplyv na ľudský organizmus. Posilňuje telo, zlepšuje imunitu, správny chod chemicky procesov a taktiež vyváženosť kyselín.

 

Kyselinu jantárovú analyzoval priekopník modernej bakteriológie a víťaz NOBELOVEJ CENY, Róbert Koch (1886), ktorý potvrdil pozitívny vplyv a objavil, že neexistuje žiadne riziko nahromadenia nadbytočného množstva kyseliny jantárovej v ľudskom organizme, dokonca aj po prílišnej dávke do tela človeka.

 

V dnešnej dobe  vyrábame desiatky účinných liekov, ktoré obsahujú kyselinu jantárovú, najmä v USA a Rusku. Dôležitú hodnotu majú farmaceutická na prevenciu proti starnutiu ľudských buniek. Preto sa táto kyselina vedecky nazýva moderným elixírom mladosti. Kyselina jantárová je tiež hodnotná pre športovcov. Doktor Veniamin Khazanov z RAS z Inštitútu Farmakológie vo vedeckom centre v Tomsku napísal: „ Pre starých ľudí je kyselina jantárová nevyhnutná. Je schopná obnovenia energetickej vyváženosti na bunkovej úrovni a takto znovu získaniu mladistvej energie.“ Tiež vyhlásil, že výsledky potvrdili rovnakú alebo ešte lepšiu pomoc pre organizmus ako priemyselné lieky a za výrazne nižšiu cenu. Ďalší výskum na Univerzite v Hamburgu v Nemecku potvrdil bezpečné a pozitívne účinky kyseliny jantárovej v bunkovom metabolizme.


Kyselina jantárová sa nachádza v rôznych súčasných rastlinách a je to jeden z výživových prvokov. Surové egreše alebo stonky rebarbory, ktoré sú najbohatšie na túto vzácnu kyselinu obsahujú tisíc krát menej tejto významnej látky ako sú kyseliny v baltickom jantári. Sukcináty najmä vápnikové, draslíkové a sodíkové sú extrémne stimulujúce pre ľudský organizmus pre jeho rozvoj a správne fungovanie a používajú sa na lekárske účely.  Sukcináty sú veľmi efektívne po dlhotrvajúcich chorobách a zraneniach. Po ich použití sa rýchlejšie získava imunita, a taktiež duševná spôsobilosť so schopnosťou koncentrácie.

 

Jantárový olej je ďalší univerzálny liek, ktorý je uznávaný pre jeho priaznivé účinky, zvlášť na reumatické choroby. Giacomo Fantuzzi  vyhlásil  v roku 1652 po jeho ceste do Gdanska (Poľsko): „Ohromne cenný, silný, štipľavý a hustý olej z jantáru. Tento olej má tisíc blahodarných vlastností, tak ako to písali na predpise, ktorý som kúpil v Gdansku, zostavený do úplnej dokonalosti, olej z bieleho jantáru, ktorý sa javí ako najlepší a najdrahší....

Jantárový olej preniká do pokožky veľmi rýchlo, penetruje sa hlboko do tkaniva, kde  pozitívne pôsobí, čo vedie k naštartovaniu väčšiny negatívnych iónov. Tento proces zlepšuje cirkuláciu krvi a utišuje bolesť v svaloch. Po vzore orientálnej medicíny sa tiež jantár používa pri masáži. V tomto prípade, jeho značné baktericídne a elektrostatické vlastnosti zohrávajú najužitočnejšiu úlohu. Živičná smola je ďalším produktom z jantáru, ktorý sa získava jeho suchým destilovaním. Vyrábajú sa z nej vysokokvalitné impregnáty, spojivá a laky, ktoré sa storočia používajú vo výrobe strunových hudobných nástrojov.

 

Ruskí doktori a vedci opisujú liečbu jantárom takto:

-          na vnútorné použitie: prášok a tinktúra z jantáru, čapíky s  medom, inhalácia ( dym zo zapáleného jantáru )

-          na vonkajšie použitie: jantárové masti, jantárový olej, obklady a masáže z jantárového prášku, akupunktúra s  ihlami s jantárovými špičkami, kúpeľ s jantárovými kameňmi v izbovej teplote a zvýšenej teplote na 37 – 38 °C, kráčanie s bosými nohami po vrstve jemného jantáru, nosenie jantárových šperkov, amuletov, náhrdelníkov a náramkov.

 

Nepriaznivé podmienky životného prostredia okolo nás blokujú prirodzený tok chemických procesov v bunkách. Tieto bloky ovplyvňujú bunkový metabolizmus a výrazne ovplyvňujú imunitný systém. Prírodná energia z jantáru regeneruje imunitný systém.

Poukazuje na to aj výskum, ktorý sa viedol v Kaliningrade, a viedol ho doktor Nikolai Moshkov (2002). Doktor získal plne efektívne terapeutické výsledky tým, že vmasírovaval prášok z čistého energizujúceho jantáru na postihnuté miesta.

 

 

Žijeme v prostredí plnom elektrických zariadení: rádiá, televízory, mikrovlnky, sušiče vlasov, strojčekov na holenie, počítačov  a mobilných telefónov, ktoré pôsobia na náš organizmus. Moderný výskum potvrdil, že sa môžeme proti tomuto negatívnemu vplyvu chrániť tým, že sa spriatelíme s baltickým jantárom a môžeme nosiť napr. jantárové šperky, náhrdelníky, náramky, brošne, prstene alebo prívesky alebo budeme nosiť figúrku či kamienok vo vrecku. Zohriaty jantár mení ionizáciu a pozitívne ovplyvňuje naše psychické rozpoloženie a obnovuje porušené elektrostatické pole. Takto budeme opäť šťastní, plní energie a budeme priťahovať úspech.

 

Baltická kyselina jantárová je prírodne zmineralizovaná živica. Táto živica pôvodne chránila rastliny proti vírusom, pôsobila ako antibiotikum, látka, ktorá hojila rany. Jej mysterióznosť ešte aj v dnešnej dobe vzbudzuje zvedavosť a neustálu fascináciu ľudí. Jantár vyvoláva úžas a rešpekt zároveň, nikdy nie strach, či hrôzu ako pri iných vzácnych kameňoch. Inšpiroval kúzelníkov, doktorov, vedcov a umelcov. Oni vidia, že je to kameň, ktorý je živý, ktorý sa neustále mení.

 

Jantár sa pokúša s nami komunikovať,  pochopme a objavme jeho tajomstvo.

 

Pre tých, ktorí vyrástli s baltickým jantárom z pravekého pralesa, je potešenie s ním každodenne žiť, pretože jeho sila ich lieči, obnovuje pohodu, utišuje bolesť a znižuje stres. Je to priateľ, bez ktorého sa nedá pohnúť.

Záleží nám na Vašom zdravom životnom štýle, preto tu máme pre Vás JANTÁROVÝ ELIXÍR, ktorý pomáha pri nachladnutí, vírusových ochoreniach, pri hypotyreóze, migréne, vyčerpaní, únave, pri srdcovo-cievnych ochoreniach, reumatických ochorenia, pomáha nervovému systému, pri metabolických ťažkostiach, atď , atď.... Skúste ho je výborný, ucítite v ňom výbornú jantárovo-živicovú chuť, je výborný do čaju s medom . Ponúkame Vám ho v našom ehope http://www.sperkyjantar.sk/www-sperkyjantar-sk/eshop/27-1-JANTAROVY-ELIXIR/0/5/3149-JANTAROVY-ELIXIR

 

 


 

Informácie poskytované na www.sperkyjantar.sk slúžia  na poskytovanie informačných a vzdelávacích účelov,  nie sú určené na lekárske liečenie, ani na určenie diagnózy.  Neberieme zodpovednosť za liečbu žiadnej choroby.


Y2I3NDQ3Nz