Sme aj na facebooku

Sme aj na instagrame

V jantári sa spája očistná, oživujúca sila slnka a absorbujúca sila zeme, to mu dáva ukľudňujúci, povzbudivý a integrujúci účinok. Jeho projektívna sila prináša šťastie, krásu a lásku, lieči a ochraňuje.Detské jantárové šperky - zdravá pomoc z prírody

 

Najlepšia ponuka jantáru na slovenskom trhu


 


 

 


 
 

 

 

 

Bellady

 

www.bellady.sk

 

U nás môžeže platiť pohodlne platobnou kartou pomocou PayPal


Najkrajšie dary pochádzajú z prírody
BLCHY, KLIEŠTE TRASTE SA, PRETOŽE JANTÁROVÁ KLIATBA NA VÁS PRICHÁDZA


 


 
 


KONTAKTY

GAUCO LIMITED, s.r.o.
Partizánska 840/16A
038 21 Mošovce
tel: +421 908 279 279
fax: skype:sperkyjantar
napíšte nám
IČO:46042181
DIČ: 2023191478

NOVINKY

arr3CERTIFIKÁT PRAVOSTI Z GEMOLOGICKÉHO LABORATÓRIAarr3STAROSTLIVOSŤ O JANTÁR8 zlatých pravidiel ako sa máme o jantár starať a čistiť ho!   Jantár je citlivý, preto sa musíme...

TOVAR V AKCII

Najpredávanejší

naša cena 10,00 €

» FASCINUJÚCE PREDNÁŠKY

Fascinujúce prednášky o jantári

 

 

Tretiaci na základných školách študujú v prírodovede o jantári. Veľmi ich táto téma zaujíma. A preto im chodíme prednášať, aby videli na vlastné oči, ako jantár vyzerá, ako spoznať pravý jantár, ukazujeme im fosílny hmyz, atď. 

 

1. Na začiatku prednášky dostanú žiaci vzorky jantáru, aby si mohli doma vyskúšať  a otestovať pravosť jantaru.
2. Potom im prednášame zaujímavosti ohľadom jantáru, ohľadom fosílneho hmyzu a aj iných fosílnych inklúzii, akými su taktiež listy, flóra, vzduchové bubliny, ktoré sa v ňom nachádzajú. Toto je naozaj zaujamavá téma, ktorá deti nesmierne fascinuje. 

3. Ďalej im hovoríme o rôznych zaujímavostiach, ktoré sú späté s touto nádhernou fosíliou.

 4. Nasledujú ukážky: na nástenku im pripneme jantár, aby videli jeho farby a jeho opracovanie.

 
5. Názorný test pravosti v slanom roztoku deti úplne pohltí a ich odmenou je pre nás obrovský potlesk, hlavne v okamihu, keď vidia, že pravý jantár naozaj pláva na rozdiel od plastovej napodobneniny, ktorá sa ponorí na dno.

 

6. Ukážka fosílneho hmyzu taktiež patrí k magickému okamihu  prednášky. S lupou si deti pozrú našu zbierku týchto vzácnych pravekých inklúzii. 

7. Na záver máme pre deti pripravený kvíz, v ktorom odpovedia na otázky, ktoré sme im prednášali. Za správne odpovede vylosujeme jedného žiaka, ktorý získava jantárový náhrdelník.


 

 

Milí pedagógovia, rodičia a deti. Ak chcete byť aj vy fascinovaní takouto prednáškou, radi si s Vami dohodneme termín a prídeme prednášať aj pre Vás. V prípade záujmu nám napíšte na riaditelka@sperkyjantar.sk a podľa lokality si s Vami dohodneme termín.

 NTZlOTFmMT